Koordynacja ślubu i wesela

Koordynacja ślubu i wesela to szczególny punkt w ofercie Wedding Alchemy by Valentina, bo skierowany do wszystkich Par Młodych, które zdecydowały się na samodzielną organizację zaślubin i przyjęcia weselnego.

Z pewnością jesteście bardzo dobrze zorganizowani, ale także zdajecie sobie sprawę, że w najbardziej intensywnym okresie – około dwóch tygodni przed uroczystością – będziecie chcieli poświęcić więcej uwagi sobie i bliskim. Dlatego warto przekazać “dopięcie” wszystkich spraw związanych stricte z organizacją uroczystości profesjonalnemu konsultantowi ślubnemu.

koordynacjaslubuiwesela2

Jak wygląda koordynacja ślubu i wesela przez Wedding Alchemy by Valentina?
Oto kilka podstawowych zasad:
Profesjonalnie przygotowany scenariusz!

Właśnie od tego zaczynam pracę nad koordynacją ślubu i przyjęcia, który opracowuję najpóźniej tydzień przed uroczystością, rozsyłam i szczegółowo omawiam ze wszystkimi podwykonawcami. Dlaczego planowanie wesela jest tak ważne? Ponieważ samo zatrudnienie podwykonawców i umówienie się z nimi na konkretną godzinę i miejsce nie wystarczy. Aby przyjęcie weselne przebiegło koncertowo, potrzebny jest “dyrygent”, czyli konsultant ślubny, który przygotuje dokładny plan oraz sprawi, że każdy podwykonawca będzie dokładnie wiedział kiedy, gdzie i co się wydarzy oraz jaka będzie jego rola w całym procesie.

O Waszą uroczystość dba kilku koordynatorów

W zależności od wielkości i stopnia skomplikowania, przy koordynacji zarówno przygotowań jak i samego przyjęcia pracuje minimum dwóch konsultantów-koordynatorów. To daje Wam gwarancję, że nasza agencja ślubna będzie obecna w “kilku” miejscach jednocześnie i dopilnuje wszystkich spraw.

Przygotowanie lokalu i miejsca ceremonii do Wielkiego Dnia

W zależności od koncepcji, organizacja ślubu - przygotowania i dekoracja miejsca ceremonii oraz przyjęcia może trwać od kilku godzin do nawet kilku dni. To jest moment, kiedy realizowane są wszystkie założenia na temat ustawienia mebli, dekoracji lokalu i miejsca ceremonii, zbudowania sceny, nakrycia stołów, rozłożenia menu, winietek i innej papeterii itp. Konsultanci Wedding Alchemy by Valentina aktywnie uczestniczą w tym procesie. Nasze zadanie polega na nadzorowaniu i dopilnowaniu, aby wszystko zostało przygotowane zgodnie z ustaleniami i na najwyższym poziomie - tak, aby nic nie zaskoczyło Parę Młodą i gości.

Ślub i przyjęcie weselne to żywy organizm – jedyna gwarancja sukcesu to stała kontrola i korekta planu jeśli jest taka potrzeba

Na przebieg dnia wesela wpływ ma wiele czynników. Niektóre z nich da się przewidzieć i zaplanować, natomiast są też takie, których zaplanować nie da się. Jednym z takich czynników jest, na przykład, zachowanie gości. Nawet jeśli doskonale znamy swoich gości nie możemy przewidzieć na 100% jak będą się bawić. Wspólnie z zespołem muzycznym czy dj’em konsultant monitoruje jak bawią się goście i odpowiednio dostosowuje plan wesela.

Rozliczenia z podwykonawcami

Organizacja wesela wymaga tego, by w pracę przy zaangażowanych było wiele podwykonawców - lokal, fotografowie, wideo-operatorzy, zespół muzyczny, barmani, dekoratorzy, firma cukiernicza, opiekunki do dzieci, kierowcy autobusów i samochodu Pary Młodej i wiele innych. Za usługi niektórych podwykonawców płaci się po weselu, natomiast z wieloma z nich trzeba rozliczyć się dniu uroczystości. Konsultant Be My Valentine odpowiada za przekazane do rozliczeń pieniądze, dokonuje rozliczeń na bieżąco, a także sporządza dokładny raport z dokonanych płatności, gdzie każdy podwykonawca podpisuje się pod otrzymaną kwotą.

Skontaktujcie się z nami już dziś, aby otrzymać indywidualną wycenę koordynacji Waszego Wielkiego Dnia!